Ostatnimi czasy obserwujemy swojego rodzaju trend telewizyjny oraz internetowy, reprezentujący nowe rozwiązania dotyczące mobilności zamieszkania. Kiedyś mówiąc o jeżdżących domach, mieliśmy na myśli campery amerykańskiej konstrukcji czyli tak zwane „domy na kółkach”. Sprawa nabrała rumieńców po tym, kiedy okazało się, że można przewozić dosłownie całe domy przy użyciu odpowiednio przystosowanych do tego celu tirów. W Stanach Zjednoczonych istnieje możliwość zamówienia przeprowadzki domów. Jeżeli chcemy przenieść nasze miejsce zamieszkania z jednej lokalizacji na drugą, możemy wykupić taką opcję, a nasze cztery ściany znajdą się w zupełnie innym miejscu. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że tego rodzaju operacje są możliwe tylko i wyłącznie na budowlach o bazie konstrukcji drewnianej. Wyjątkowa lekkość oraz dobre rozłożenie obciążeń w tego typu konstrukcjach powoduje, że bez żadnych przeszkód możemy przejechać się swoim domem.

Projekty domów oraz remonty to temat nieobcy chyba żadnemu człowiekowi. Każda istota ludzka dąży do tego, żeby to właśnie jego mieszkanie lub dom było najpiękniejsze i jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli jesteśmy odpowiednio kreatywni i znamy osobę, która umie robić projekty domów o charakterze niekonwencjonalnym, to z pewnością możemy znaleźć swoje rozwiązanie dla tej sprawy. Ważnym jest jednak, aby w pierwszej kolejności znaleźć architekta, który sprosta naszym oczekiwaniom i doprowadzi projekt do końca. W przeciwnym razie możemy spotkać się ze sporymi problemami na drodze do naszego wymarzonego domu.

Jeżeli chcemy sprawić, żeby lokum, które już posiadamy odzyskało swoją świeżość, remonty przychodzą z pomocą. Nic nie zmienia wizualnej percepcji naszego miejsca zamieszkania jak nowa farba, meble, tapeta czy też posadzka. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że tego rodzaju przedsięwzięcia są zarówno czasochłonne jak i kosztowne, a więc przed podjęciem decyzji o remoncie, warto zastanowić się dwa razy. Często wydaje nam się, że posiadamy odpowiednią ilość środków finansowych na przeprowadzenie takiego przedsięwzięcia, gdzie w rzeczywistości, po dogłębnym przejrzeniu naszych kieszeni, sytuacja ma się troszkę inaczej.

Wracając do tematu przeprowadzki domów, jeżeli jesteś właścicielem tradycyjnej kanadyjki lub domu budowanego w stylu amerykańskim na drewnianej konstrukcji, przewiezienie domu do nowej lokalizacji jest jak najbardziej realną opcją i w stu procentach możesz ją rozważać. Jeżeli jednak jesteś posiadaczem konwencjonalnego, polskiego domostwa, sprawa się delikatnie komplikuje. Typowy polski dom jest budowany z cegły, piachu, betonu i pustaków o różnych wymiarach. Wpływa to na naszą konstrukcję w dwójnasób: komplikując kształt geometryczny naszej bryły oraz zwiększając jego sumaryczną masę. W tej sytuacji jesteśmy posiadaczami domu w stu procentach niemobilnego i musimy pogodzić się z faktem, że jedynie zmiana roślin w ogrodzie może sprawić, że poczujemy się jak w innym miejscu.

Reasumując, pamiętajmy więc o tym, żeby dbać o swoje domostwo, a w razie jakichkolwiek remontów, zawsze zasięgnąć porady odpowiedniego specjalisty.

12 wrz Brak komentarzy admin Shuma , ,