Jest to zagadka klasycznego kupującego: czy powinniśmy budować, czy kupować? Każda opcja ma swoje zalety i wady. Na przykład zbudowanie domu od podstaw da plan piętra, który chcesz, ale budowa zajmie miesiące. Jeśli kupisz istniejący dom, być może będziesz musiał pójść na kompromis w sprawie planu piętra. Zanim zdecydujesz się na następny dom, poświęć czas na zbadanie argumentów za i przeciw każdemu wyborowi z pomocą swojego pośrednika w obrocie nieruchomościami. Ponieważ domy tak szybko opuszczają rynek, konkurencja w znalezieniu istniejącego domu może być trudna. Kiedy budujesz dom, współczynnik konkurencji maleje. Personalizacja to kolejny ogromny profesjonalista. Będziesz mógł spersonalizować szczegóły swojego domu, gdy budujesz dom od podstaw – od układu, szafek i podłogi po zlewozmywaki, oświetlenie, kolory farb i klamki – co z całą pewnością jest ogromną zaletą.

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele ogłoszeń typu „sprzedam dom”. Oczywiście nowe domy są budowane zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, często są bardziej energooszczędne i mogą zawierać najnowszą technologię. Przez pierwsze kilka lat rzadziej masz do czynienia z problemami z obsługą techniczną, takimi jak nieszczelne dachy lub awarie systemów ogrzewania i chłodzenia w nowo wybudowanym domu. Ponadto wielu budowniczych domów oferuje ograniczoną gwarancję, jeśli coś się zepsuje. Projekty domów są wykonywane przez architektów, którzy posiadają naprawdę ogromne doświadczenie.

Musisz być przygotowany na pokrycie kosztów wynajmu, dopóki nie przeprowadzisz się do nowo wybudowanego miejsca. Z drugiej strony, większość kupujących może przenieść się do nowego domu zaledwie kilka tygodni po złożeniu pierwszej oferty. Doświadczony agent wie, co sprawia, że ​​różni budowniczowie na rynku tykają i wnosi kreatywny umysł do stołu negocjacyjnego. Jeśli konstruktor nie zależy od ceny, agent może być w stanie zastosować inne zachęty w stosunku do ceny kontraktu. Korzyści z zakupu istniejącego domu są więcej niż finansowe. Kupno domu jest często mniej stresujące niż jego budowa. Kiedy budujesz dom, będziesz musiał kupić ziemię, zdecydować się na projekt domu, wybrać podłogę, osprzęt, szafki, blaty, elementy wewnętrzne, elementy zewnętrzne i tak dalej. Musisz to wszystko zrobić i nie przekraczać budżetu. Zarządzanie wszystkimi szczegółami towarzyszącymi budowie domu wymaga czasu i wysiłku. Nie lekceważ głębokości wytrzymałości, której potrzebujesz, aby upewnić się, że wszystko zostało zrobione we właściwy sposób. Warto wspomnieć również o tym, że ogród powinien być zadbany i estetyczny.

Z drugiej strony, zakup istniejącego domu jest zwykle mniej stresujący niż budowanie, ponieważ masz mniej decyzji do podjęcia na temat samego domu. Twój agent nieruchomości może pomóc Ci wynegocjować najlepszą możliwą ofertę. Możesz potencjalnie uzyskać większy zwrot za złotówkę z istniejącego domu – co z całą pewnością będzie ogromną zaletą dla każdej osoby, która chce zakupić dom w atrakcyjnej cenie.

14 paź Brak komentarzy admin Shuma , , ,