Buduje się coraz więcej ładnych mieszkań. Niektóre są dofinansowywane przez rząd, inne są to różne inwestycje prywatnych firm na rynku nieruchomości. Całkiem sporo ludzi głównie młodych śni o prywatnym, nowym m4. Sfrustrowani tułaniem się po lokalach przeznaczonych na wynajem, chcą w końcu stanąć na własnych nogach` Powstające nowe osiedla w małych i większych miastach są dobrą okazją dla różnych osób. Decydując się na mieszkania od dewelopera należy niestety nie zapomnieć o zabezpieczeniu się umową oficjalną, a przez to po ukończeniu robót deweloperskich będzie można zrealizować umowę przeniesienia własności, ponieważ jedynie umowa wstępna nie czyni jeszcze żadnej osoby właścicielem mieszkania.

Decydując się na kupno mieszkań od dewelopera, przede wszystkim poza ceną, warto kierować się tym gdzie się znajduje a także powierzchnią mieszkania. Podstawą będzie porównywanie ofert, jeżeli nie posiada się całkiem dobrego poglądu na rynku nieruchomości wypada zapytać o pomoc agenta. Zanim wybierzemy dewelopera należy sprawdzić różne opinie o nim, to jest zasięgnąć języka. Jeżeli wywiązuje się ze swoich obowiązków jak trzeba mamy szansę pokusić się na podpisanie z nim umowy. Przed podpisaniem umowy przedwstępnej możemy z właścicielem firmy negocjować jej detale, można w tym momencie zapytać o radę fachowca zajmującego się prawem budowlanym. Umowa taka musi mieć uwzględniony prospekt informacyjny. Muszą się w nim znaleźć wiadomości na temat ceny nieruchomości a także jej umiejscowienia, momencie wpłaty zadatku i kolejnych jego transz, terminie oraz warunkach odbioru lokalu. Dodatkowo uwzględnione muszą być wiadomości dotyczące konsekwencji niedotrzymania terminów przez obie strony osób podpisujących umowę. Deweloper może więc odpowiadać finansowo za opóźnienia w poszczególnych pracach budowlanych, niekonsultowaną zmianę technologii budowlanej, albo też zauważone już po odebraniu nieruchomości nieprawidłowości.

W trakcie odbierania lokalu mieszkalnego należy zwrócić dużą uwagę na zgodność stanu zastanego z zapisami , które są zawarte w naszej umowie. Jeżeli zauważymy wady w wykończeniu m. in. ścian, podłóg, czy też okien. Przed zatwierdzeniem dokumentu odbioru powinniśmy wyegzekwować naprawienie wszelkiego rodzaju niedoróbek, gdyż podpisanie dokumentu jest równoznaczne z akceptacją jego stanu. Dopiero po odbiorze lokalu mieszkalnego można podpisać ostateczną umowę kupna nieruchomości, którą naturalnie trzeba także podpisać przy obecności notariusza.

Wszystkie umowy deweloperskie trzeba niezwykle dokładnie czytać. Czasem w umowach znajdują się kruczki prawne które umożliwiają zmiany w technologii budowlanej realizowanej inwestycji. Przy podstawowych nowych osiedli każdy przedsiębiorca chce możliwie jak najwięcej zarobić, dlatego trafia się, że wybierany jest gorszej jakości materiał służący do budowy, czy wynajmowana tańsza, niekoniecznie doświadczona brygada, co skutkuje różnymi nieprawidłowościami. Jeśli mimo wszystko wybierze się ofertę sprawdzonego dewelopera takie przykre niespodzianki nie powinny mieć miejsca, gdyż zależy mu na budowaniu marki i rozwoju własnej działalności.

Przed wyborem kupna lokalu mieszkalnego na nowym osiedlu warto także zainteresować się planowanymi w tej okolicy inwestycjami. Od czasu do czasu bowiem bardziej korzystna cena może być związana z pewnymi niedogodnościami, które mogą powstać w wyniku planowanej w pobliżu nowej inwestycji.

12 mar Brak komentarzy admin Shuma , ,