Decydując się na podłogę do swojego domu warto wziąć pod uwagę różne kwestie. Podłoga jest jednym z najistotniejszych elementów wykończenia wnętrza. Musi ona świetnie się prezentować, izolować i jeszcze pasować do wybranego w naszym wypadku wyglądu wnętrza. Nie można dodatkowo nie uwzględnić kwestii jej użyteczności. Warto zdecydować się na taką która będzie spełniała nasze oczekiwania pod każdym względem.
Jeszcze do niedawna najbardziej popularne były panele podłogowe. Pomimo tego, że bardzo dobrze się prezentują mają małą wytrzymałość i mogą łatwo ulec zniszczeniu. Panele odklejają się pod wpływem wilgoci, łatwo się rozwarstwiają. Jednak szybko ulegają zarysowaniom, np. w sytuacji jeśli trzymamy w mieszkaniu zwierzęta albo krzesła nie wyposażone w ochraniacze. Mimo to, że producenci próbują tworzyć coraz trwalsze rzeczy, które dodatkowo są laminowane i nabłyszczane, coraz więcej osób nie wybiera paneli na rzecz płytek podłogowych. Mnogość form i wielkości powoduje, że dość łatwo je dopasować do dowolnego stylu wnętrzarskiego. To również doskonała możliwość dla osób zapracowanych, ponieważ nie muszą oni tracić dużo chwil na częste odkurzanie. Będą doskonałe również u tych, którzy przemieszczają się po mieszkaniu w butach wyjściowych. Trwałość i niezawodność tego surowca, sprawia, iż cały czas zyskują one swoich zwolenników. Do mieszkań w stylu modernistycznym a także stylizowanym sprawdzi się gres podłogowy. Większe płytki w formie kwadratu oraz świetlista powierzchnia idealnie współgrają z nowoczesnymi liniami mebli, odbijają również refleksy słoneczne i sprawiają, że wnętrza są jaśniejsze. Nadają pomieszczeniom iście majestatycznego charakteru. Trzeba dodać, że nie będą dobre dla familii z dziećmi, ponieważ bardzo trudno utrzymać ich czystość i idealny wygląd. Ta opcja nie jest również zalecana we wnętrzach małych mieszkań, które mogą przytłoczyć. Do szerokich pomieszczeń będę świetne. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności oraz wyglądzie, a dodatkowo dysponujemy dość dużym portfelem, można wtedy wybrać podłogę żywiczną. Żywica epoksydowa nie jest podatna na zarysowania oraz nie osadza się na niej kurz, albo też brud. Mnogość wzorów i kolorów, powoduje, iż podczas podejmowania decyzji ogranicza nas tylko imaginacja. Ciekawą nowością są podłogi żywiczne 3D, które doskonałe będą tak samo w salonie, a także w łazience, ponieważ nie pochłaniają wilgoci.
Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami bądź właścicielami firm albo magazynów i myślimy nad właściwym rodzajem posadzki trzeba zdecydować się na posadzkę żelbetonową czy też po prostu betonową. Mogłaby być ona pokryta okładziną np. z płytek, czy też żywicą epoksydową. Wszystko to powoduje, iż posadzka przemysłowa jest niezwykle wytrzymała na różne czynniki, nie nasiąka płynami oraz odznacza się ogromna odporność na naprężenia. Istnieje możliwość wykonania jej wersji gładkiej bądź antypoślizgowej, co dodatkowo będzie gwarantem bezpieczeństwa. Taki wybór daje nam gwarancję na niezniszczalność i niezawodność przez lata. Jest również opcję zrobienia posadzki gipsowej, która ma niewysoką cenę, ale tu należy podkreślić, że nie jest bardzo wytrzymała. W przypadku budynków użytku publicznego, warto zdecydować się na posadzki epoksydowe, które są ozdobą samą w sobie, albo te zrobione z zaprawy. Można je przykryć wykładziną dywanową. Do wylania posadzek opłaca się wybrać specjalistów, którzy zadbają o poprawnie wykonaną pracę.

12 Mar Brak komentarzy admin Shuma , , ,