W każdym mieszkaniu bardzo istotna jest odpowiednia izolacja termiczna. Pozwala to na rzeczywistą oszczędność energii, ponieważ nie ucieka ona do środowiska. Wskutek tego stosuje się odpowiednie ocieplenia dachu, które mają za zadanie wykluczyć mostki cieplne, np. wełnę termoizolacyjną, czy też piankę poliuretanową. Takie zabiegi będą jednakże bezużyteczne, jeśli nie postara się o stosowną izolację okien, przez które pierzcha najwięcej gorąca. Nadzwyczaj kluczowy jest zatem wybór odpowiedniego modela okien, które gwarantują szczelność.
Okna z plastiku, które w większości wypadków są wybierane, charakteryzują się niską ceną oraz stosunkowo wielką trwałością. Aczkolwiek, aby utrzymywały one temperaturę i nie przepuszczały nazbyt dużej ilości powietrza, powinny być zamontowane przez specjalistów, którzy dodatkowo dostarczają gwarancję na swoje usługi, dzięki czemu w razie kłopotów można z niej skorzystać. Okna z plastiku nie wchłaniają promieni UV i tym samym nie modyfikują swojego koloru, w przeciwieństwie do drewnianych. Jednak, żeby były one wieczne, można pokusić się na trójwarstwowe szyby. Takie okna energooszczędne, nie przepuszczają powietrza, są niezmiernie szczelne. Wskutek tego warto zainwestować w otwór wentylacyjny.
Okna drewniane również mogą charakteryzować się energooszczędnością, pod warunkiem, że posiadają wysoki współczynnik Uw. W sytuacji gdy, wybudowało się nowiuteńki dom i ma się wmontowane nowe okna, a mimo to w budynku ciągle jest zimno, a rachunki za ogrzewanie są obłędnie wysokie, to znak, że są nieszczelne. Poza gigantycznymi kosztami energii, nieszczelność okien, jest również niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ powoduje przedostawanie się wilgoci, co z kolei skutkuje pojawieniem się grzybów i pleśni na ściankach. Znamienitym rozwiązaniem, jest wymiana okien na pasywne, które umożliwiają prawdziwą oszczędność.
Decydując się na ten model okien, należy sprawdzić jego elementy składowe, takie jak parametr Uf. Powinny być obłożone warstwą niskoemisyjną, co będzie zaświadczać o jakości i stabilności. Najlepiej zdecydować się na konstrukcję z tworzywa sztucznego, bądź ze stali szlachetnej. Nie może być ona zbudowana z aluminium. Decydując się na model energooszczędny powinno się zapytać sprzedawcę, czy posiada on certyfikat wydany przez ekskluzywny instytut badawczy, który jest gwarantem i poświadczeniem najlepszej jakości materiałów. Powinno się także zdecydować się na model, który posiada izolację termiczną.
Decydując się na nabycie okien można pojechać do stacjonarnego pawilonu, w którym sprzedawca pomoże wybrać nam najlepsze rozwiązanie w naszym przypadku. Istnieje tymczasem szansa kupna internetowo, w takim razie, jednak musimy być już zdecydowani na sprecyzowany rodzaj i wcześniej zasięgnąć opinii specjalisty. Na oknach nie powinno się oszczędzać, gdyż wybór adekwatnych, pomoże nie tylko zminimalizować rachunki, ale także powiększyć luksus i jakość użytkowania. Przy wyborze nie możemy się rządzić jedynie stroną wizualną, najistotniejsze są parametry izolacji, no i oczywiście ramki międzyszybowe. Porządnej jakości produkty objęte są wieloletnią gwarancją producenta, co potwierdza ich niezawodność i pozwoli na wieloletnią eksploatację.

12 Mar Brak komentarzy admin Shuma , , ,