Znacznie więcej ludzi porzuca mieszkania w blokach oraz decydują się na budowę domu, bądź kupno od dewelopera.

Na rynku dostępnych jest ogromna ilość ofert oraz projektów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Warto również zauważyć, że zamieszkiwanie domu niewątpliwie jest o wiele bardziej korzystne dla rodzin które posiadają dzieci, czy też dla osób lubiących kontakt z fauną, florą oraz ciszę i spokój. Obecność własnego ogrodu pozwoli na organizowane imprez w ogrodzie, czy też grillów ze znajomymi. Ceny apartamentów, czy mieszkań w nowym budownictwie niejednokrotnie są zbliżone do cen samodzielnie stojących domów, na obrzeżach aglomeracji miejskich.

Weźmy także pod uwagę to, że koszty utrzymania mieszkań bywają czasem wyższe, z powodu zobowiązania do regulowania opłaty czynszu, co jest szczególnie uciążliwe kiedy oprócz tego musimy spłacać kredyt hipoteczny. Niewątpliwie najmniej opłacalną możliwością jest wynajmowanie. Wiele młodych osób nie może pozwolić sobie na nabycie mieszkania, czy też domostwa, a także nie mają zdolności żeby móc wziąć kredyt. Wtedy pozostaje jedynie opcja wynajmowania, bądź mieszkania na stancji, lub ewentualnie z własnymi rodzicami.

Jeżeli decydujemy się budowę domu, istotnym jest by pomyśleć o odpowiednim projekcie, który będzie zaspokajał wszystkie nasze potrzeby. Budynek mieszkalny powinien, nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim musi być użyteczny. Obecne, okraszone technologiami budownictwo spełnia wszelkie potrzeby współczesnych ludzi. Perfekcyjny wygląd oraz wygoda spełnią oczekiwania zarazem tych najbardziej wymagających. Istnieje duża ilość rodzajów domów, które zrobione zostały z różnorakich budulców. Najbardziej uniwersalne są klasyczne domy murowane. Tutaj warto zdecydować się na domy pasywne, czy ewentualnie energooszczędne, które dzięki naszpikowaniu najnowocześniejszych rozwiązań oraz zaawansowanej technologii, posiadają stosunkowo niewysokie koszty eksploatacji. Doskonałe parametry związane z izolacją termiczną powodują, ze zużycie energii elektrycznej jest nad wyraz niskie. Wyłączną wadą takiego budownictwa jest stosunkowo długi czas prowadzenia prac budowlanych. W tym przypadku trzeba znaleźć odpowiednią firmę, która posiada w swoich szeregach specjalistów oraz dysponuje odpowiednim sprzętem ciężkim, który przyspieszy przeprowadzenie prac. Jedynie wtedy możemy mieć przekonanie, że dom będzie zbudowany w świetle najwyższych standardów oraz będzie trwały. Inną możliwością są domy drewniane. Zbudowane są z najwyższej jakości drewna, które jest odporne na wilgoć i uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Domy drewniane całoroczne posiadają, aż 30 letnią gwarancję, co ma potwierdzać ich niezwykłą solidność. Mogą zostać zbudowane według konkretnych projektów, lub też na specjalne życzenie klientów, uwzględniając ich potrzeby. Utrzymanie jest również bardzo korzystne cenowo. Ogrzewanie może być zarówno gazowe, jak też kominkowe. Drewno świetnie izoluje ciepło oraz je utrzymuje w pomieszczeniach budynku. Odpowiednia warstwa termoizolacyjna powoduje, że budynek mieszkalny nie ulega wychłodzeniu się nawet podczas sporych mrozów.

Doskonałym rozwiązaniem, jeżeli nie mamy czasu na poszukiwanie projektów, czy ekipy budowlanej oraz nadzorowanie prac czy też multum formalności to jest pozwoleń, które musimy uzyskać, jest nabycie domu od dewelopera. Wtedy wszystkimi czasochłonnymi formalnościami zajmie się właśnie deweloper. Główną tego wadą, są nieco większe koszty, ponieważ musimy dodatkowo zapłacić deweloperowi prowizję od sprzedaży.

12 mar Brak komentarzy admin Shuma , ,