Wielu młodych ludzi wkraczając w dorosłe życie świadomie myśli i dąży do zakupu własnego lokum. Marzymy wtedy – w zależności od typu osobowości – albo o dużym mieszkaniu na ostatnim piętrze wieżowca z tarasem z widokiem na miasto (a pamiętajmy miasto nocą wygląda magicznie), bądź mały domek na obrzeżach miasta z dużymi oknami i pięknym ogrodem ( tutaj również oświetlenie stworzy magiczną scenerię). Czasem taka decyzja nie wynika z własnych chęci, tylko z sytuacji – trudnej, bądź bardzo niekomfortowej aktualnej sytuacji życiowej. Jednak jeszcze częściej jest to pewnego rodzaju nacisk ze strony rodziców, bo przecież słyszymy: „zobacz Kasia i Tomek kupili takie ładne nowe mieszkanie”, albo „może pomyśl o swoim mieszkaniu, póki jesteś jeszcze młoda”. Czasem takie „gadanie z tyłu głowy” naszych rodziców jest potrzebne, ponieważ z wiekiem stajemy się coraz bardziej wygodni i nie chcemy lub boimy się decyzji, która prowadziła by do zaciągnięcia kredytu, który będziemy spłacać całe życie by tylko móc mieszkać we własnym mieszkaniu lub domu.

Z biegiem lat projekty budowlane, domy, mieszkania stają się coraz droższe, ceny wciąż rosną niestety wprost proporcjonalnie nie wzrastają nasze zarobki. Taka sytuacja powoduje, że wciąż rośnie odsetek ludzi wyjeżdżających za granicę za zarobkami które pozwolą im w Polsce na zakup wymarzonej nieruchomości. Jednak bardzo często się zdarza, że ten niewinny wyjazd za granicę do pracy przeobraża się w emigrację do bogatszego kraju. Tyle odwagi mają głównie młodzi ludzie, niezwiązani czy też nie przywiązani aż tak bardzo do kraju. Choć wielu mówi, że życie na obczyźnie nie należy do najłatwiejszych i w wielu krajach trudno jest się przystosować do zupełnie odmiennego klimatu i kultury to i tak warto spróbować. Z czasem jest coraz lepiej, łatwiej i zaczynamy żyć i czuć się jak we własnym kraju, doszkalamy się zdobywamy coraz lepszą pracę, aż gdy osiągamy stabilność finansową decydujemy się na zakup mieszkania lub domu. A wtedy przychodzi czas na najlepszą część tej inwestycji – czyli urządzanie. I teraz znów możemy rozróżnić dwie grupy ludzi – tych którzy nie mają zmysłu estetyki nie potrafią sami urządzić swojego domu i potrzebują pomocy firm specjalizujących się w aranżacjach wnętrz – i na tych którzy w takich sytuacjach czują się jak ryba w wodzie, mają milion pomysłów na minutę i wiedzą jak je wszystkie połączyć w całość aby mieszkanie było spójne, przytulne i funkcjonalne.

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz króluje minimalizm, zimne jasne kolory i jedynie kolorowe akcenty w postaci np różnokolorowych poduszek na kanapie. Dzięki takiemu wystrojowi możemy uniknąć kompletnego zagracenia mieszkania różnego rodzaju meblami i dodatkami, które zupełnie ze sobą nie współgrają ani ze względu na kolorystykę ani styl wykonania. Wszystko jednak zależy od naszego gustu i osobistych preferencji, bo nikt nas nie zmusi do podążania ślepo za modą. W sklepach meblowych wybór asortymentu jest ogromny, więc każdy może znaleźć coś dla siebie, aby czuć się w swoim domu jak najlepiej.

12 wrz Brak komentarzy admin Shuma , ,