Urządzasz nowe mieszkanie i zastanawiasz się, jak powinno wyglądać. Zależy ci na tym, by całe wnętrze było wykonane ze smakiem, ale jednocześnie w dość korzystnej cenie. Wbrew pozorom połączenie tych dwóch elementów nie jest wcale takie proste, bo nic, co dobre, nie jest tanie. Mieszkanie można urządzić tak naprawdę na trzy różne sposoby.

Sposób pierwszy to sposób budżetowy, który zakłada, że stosujemy tylko i wyłącznie najtańsze meble oraz dodatki i elementy wykończenia. Sposób drugi jest sposobem na wysoki standard, a w przypadku takiego sposobu analogicznie wszystkie elementy wyposażenia mieszkania mają mieć znacznie jakość. Nieruchomości można też urządzać metodą gospodarczą, ale z zastosowaniem elementów dobrej jakości. W takim przypadku nie oszczędzamy na materiałach, ale większość prac remontowych wykonujemy we własnym zakresie samodzielnie lub z pomocą kogoś znajomego, kto nie policzy nam za ten remont tak dużo, jak firma. Bez względu na to, jaki system wybierzesz, warto zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujesz w swoim mieszkaniu i z czego będziesz najczęściej korzystał.

Bez względu na twój styl życia i to, jak często przebywasz w konkretnym mieszkaniu, wyposażenie domu możesz zmienić po kilku latach i nie będzie to żadnym problemem. Po prostu wyniesiesz stare meble i wstawisz nowe, a dekoracje zmienisz na inne. Zdecydowanie ważniejszymi elementami są elementy stałe, czyli podłogi, elementy konstrukcyjne ścian i sufitów. Z pewnością nie warto oszczędzać na dobrych panelach podłogowych, płytkach podłogowych lub deskach drewnianych, tego typu rozwiązania mają gwarancję na 15, a nawet 20 lat, więc lepiej zapłacić za nie więcej, a mieć pewność, że będą trwałe i funkcjonalne. Wyposażenie domu wcale na tym nie straci, a wręcz przeciwnie, zyska. Jeśli planujesz remont, to zacznij od podstawy i sprawdź wszystko, co tylko możesz sprawdzić. Przede wszystkim przetestuj instalację i dowiedz się, czy aby na pewno działa sprawnie. Wszelkie nieszczelności lub ubytki trzeba naprawić zanim położysz nowe tynki, wylejesz posadzkę czy zamontujesz podłogi.

Dobrze jest też przetestować szczelność okien oraz sprawność instalacji elektrycznej. Takich czynności nie musisz wykonywać tylko wtedy, gdy kupujesz nowe mieszkanie od dewelopera. Jeśli natomiast mieszkanie jest z rynku wtórnego, to niestety, ale musisz brać pod uwagę, że może mieć ono tak zwanego trupa w szafie, czyli zakamarki, które wymagają twojej bezwzględnej uwagi, a o których nie powiedzieli ci poprzedni właściciele. Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy i zaczyna remont w nieodpowiedni sposób, a później dziwi się, że coś nie działa tak, jak powinno. Najlepiej wezwać fachowca, który zna się dokładnie na remontach i będzie w stanie stwierdzić, w jakim stanie jest mieszkanie i jakich prac wymaga. Jeśli zrobisz już remont, okaże się, że o czymś zapomniałeś, to straty będą znacznie wyższe, niż zyski i radość z posiadania nowego lokum. Mieszkanie to nie tylko radość i wygoda, ale niestety też obowiązki, których nie da się uniknąć.

12 paź Brak komentarzy admin Shuma , ,