Pomieszczenie kuchenne jest sercem mieszkania. To tam spożywa się posiłki, toczy się życie rodzinki, podejmuje się gości. Najistotniejszą częścią tego pomieszczenia, są meble kuchenne. Powinny one imponująco się prezentować i zapewniać wystarczająco dużo miejsca do gromadzenia wszystkich rzeczy, niezbędnych do roboty w kuchni.

Firmy meblarskie proponują rozległy wybór rozmaitego rodzaju materiałów, z jakich konstruowane są meble kuchenne. Najpopularniejsze są te z płyty mdf. Świetnie pasują do nowoczesnych pomieszczeń, urządzonych w stylu modernistycznym czy hi-tech. Najwyższa jakość wykonania sprawia, że ten rodzaj mebli może nam służyć przez kilka lat, pod warunkiem, że w naszej kuchni nie ma dużej wilgotności. Ten materiał kiepsko odpowiada na wysoką temperaturę oraz parę wodną. Projektowany jest do reprezentacyjnych kuchni, w których kucharzy się raczej sporadycznie, dlatego że na nabłyszczanym materiale widać każdy jeden zaciek, czy też skazę, co sprawia, że należy go wielokrotnie polerować. Jest to niezwykle czasochłonne i nie sprawdzi się w przypadku osób, które dużo pichcą i nie chcą potem spędzać długich godzin na sprzątaniu. Wysoki połysk jest niesłychanie awangardowy, jednak niespecjalnie funkcjonalny. Nabłyszczane płyty mdf dają rezultat lustra, kapitalnie odbijają światło sztuczne oraz słoneczne. Sprawdzą się nawet w najmniejszych kuchniach, dlatego że optycznie powiększają przestrzeń. Wybierając np. szklane fronty rodzaju lacobel, można uzyskać efekt mieniących się obrazków, jakie niewątpliwie będą przykuwać wzrok. Wybierając meble na wysoki połysk nasza kuchnia będzie przypominać meble z katalogu, którego będą nam zazdrościć odwiedzający nasz domek znajomi.

Lepszym rozwiązaniem dla osób, jakie wiele gotują, będą matowe meble kuchenne, prędzej w ciemniejszych barwach, na jakich nie widać tak mocno brudu. Atrakcyjną propozycją są płyty drewnopodobne, które są niezmiernie trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie ulegają też zniekształceniom pod wpływem wysokiej temperatury ani nie modyfikują koloru przez oddziaływanie promieni słonecznych. Taka płyta drewnopodobna jest bezproblemowa w czyszczeniu, oraz odporna na porysowanie.

Nowinką na rynku są meble skonstruowane z płyty akrylowej. Mogą odwzorowywać one kamień, drewno, a nawet metal. Te nowoczesne rozwiązania są wybitnie trwałe i odporne. Ich główną skazą jest znaczna cena, jaka sprawia, że rzadko wybierane są one przez klientów. W sytuacji gdy poszukujemy tanich mebli, to stosowną propozycją mogą być te, wykonane z płyty wiórowej. Bogactwo odcieni sprawia, że niezmiernie łatwo można dopasować je do każdego pomieszczenia kuchennego . Aczkolwiek są one bardzo słabowite, tym samym warto pomyśleć, czy nie będzie lepiej wydać trochę więcej pieniędzy na meble z innego materiału, które posłużą nam na lata.

Można zdecydować się na gotowy komplet mebli, bądź meble na wymiar. Ta druga opcja jest daleko droższa, jednakże pozwoli dostosować meble do każdego formatu kuchni. Gotowe komplety lepiej sprawdzają się, gdy dysponujemy większą powierzchnią, natomiast malutkie kuchnie wymagają większej funkcjonalności i zastosowań, które nie przytłoczą i tak małej już powierzchni.

12 mar Brak komentarzy admin Shuma , ,