Każdy z nas potrzebuje swojego miejsca na ziemi, każdy z nas musi gdzieś mieszkać. Potrzebujemy tego miejsca, do którego wrócimy po całym dniu w pracy i odnajdziemy spokój i ukojenie. Potrzebujemy przestrzeni, w której umieścimy swoje rzeczy osobiste, w której spotkamy się z rodziną i przyjaciółmi. Dla jednych wystarczającą przestrzenią będzie tą jaką daje małe przytulne mieszkanie ze spokojnym sąsiedztwem, dla innych luksusowy apartament, jeszcze inni dobrze będą czuli się w domu, którego mury będą dawały schronienie, a przydomowe podwórko zapewni przestrzeń na „złapanie oddechu”.

Dom coraz częściej jest marzeniem osób zakładających rodzinę, mających w planach dzieci. Dom z podwórkiem daje wiele możliwości. Przede wszystkim daje większą swobodę i niezależność od sąsiedztwa w porównaniu z mieszkaniem w blokowisku. Duża przestrzeń w obrębie murów pozwala na zapewnienie każdemu z członków rodziny odrobiny prywatności, a przestrzeń przed domem pozwala na zorganizowanie wielu atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i tych młodszych członków rodziny. Grill, huśtawka, zjeżdżalnia, piaskownica, basen, ogródek to tylko kilka przykładów z niekończącej się listy sposobów, w jaki można wykorzystać przestrzeń przed domem. To wszystko daje nam możliwości na naprawdę miłe, przyjemne i kreatywne spędzanie wolnego czasu. Ale to też duży obowiązek, jeśli chcemy utrzymać nasze otoczenie w miłej estetyce potrzebujemy dużych nakładów finansowych i sporo czasu. Nie mniej ważne jest też wnętrze domu. W czystym, dobrze urządzonym otoczeniu czujemy się zdecydowanie lepiej niż w ciasnej i brudnej „graciarni”. Jeśli dom zamieszkuje rodzina z dziećmi, dobrze, aby każdy miał w nim swoją przestrzeń. Salon, kuchnia i jadalnia to idealne miejsca, w których członkowie rodziny mogą spędzać czas wspólnie, bawić się, jeść posiłki czy po prostu rozmawiać, ale każdy potrzebuje czasem wytchnienia, odpoczynku, odrobiny samotności.

Wnętrze domu powinno być tak zaprojektowane, aby dzieci miały swoją przestrzeń do nauki i zabawy, a rodzice swoją do pracy, rozrywki czy do zapewnienia odrobiny intymności. W dobrze urządzonym domu ważne są także odpowiednio dobrane akcesoria do domu. Właściwie to takie akcesoria do domu mogą w pewnym sensie uratować estetykę przestrzeni, w sytuacji, kiedy brak funduszy na przeprowadzenie dużego remontu czy modernizacji. O to by w sypialni znaleźć spokój i ukojenie po emocjonującym dniu możemy zadbać dobierając odpowiednią pościel w stonowanych kolorach czy delikatne oświetlenie zapewniające intymną atmosferę. Aby pokój dzienny był przytulny i zapewniał swobodę naszym gościom możemy się postarać dobierając odpowiednie zasłony, rolety, ozdobne poduszki, rośliny, ramki na zdjęcia czy obrazki.

Nie mniej ważne są też akcesoria wykorzystywane w kuchni czy łazience. Poza tym, że mogą nadawać wnętrzu charakteru, wzbogacać jego estetykę, muszą też być po prostu funkcjonalne, ułatwiać codzienne czynności czy pomóc w zagospodarowaniu przestrzeni. Na szczęście obecnie na rynku jest ogrom rozwiązań, które pomogą nam we własnym domu poczuć się jak w…domu.

14 paź Brak komentarzy admin Shuma , ,